Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Solární systémy

Solární systémy

Kogenerační jednotky

Kogenerační jednotky

Rekuperační jednotky Zehnder

Rekuperační jednotky Zehnder

Tepelná čerpadla

Firma intersekce zaregistrovala vlastní jednotku Silent S150 pod číslem SVT 21339. Ušetřete ještě více při čerpaní dotací Nová zelená úsporám!

Ceny paliv a energií nezadržitelně rostou. Málokdo si dokáže představit, kam až současný trend půjde. Někteří z nás provádějí tepelné izolace rodinných domků, zateplují fasády panelových domů, osazují radiátory termostatickými hlavicemi a dělají jiná úsporná opatření, která alespoň částečně zamezí plýtvání energií.

Vzduch - voda

Princip a funkce

Princip a funkce

Tepelné čerpadlo vzduch-voda získává teplotu z venkovního vzduchu a využívá ji k topení a ohřevu vody. Inteligentněji
a hospodárněji již nelze přírodní energii používat. A to dokonce po celý rok. I v zimě, za mrazu.

U TČ vzduch-voda je topný výkon závislý na venkovní teplotě. Při klesající venkovní teplotě stoupá potřeba tepla budovy, současně však klesá topný výkon tepelného čerpadla.


VÍCE INFORMACÍ

 

 Země - voda horizontální

země - voda horizontální

Princip a funkce

Sklízejte teplo ze země.

Tepelné čerpadlo země-voda horizontální využívá jako zdroje energie zemské teplo. Teplo, získané z přírodní energie, můžete použít v závislosti na používaném tepelném čerpadle k topení a k přípravě teplé vody.

Navíc můžete v létě využívat chlad ze země k příjemnému temperování obytných místností.

 

 

 
Země - voda vertikální

země - voda vertikální

Princip a funkce

Sklízejte teplo ze země.

Tepelné čerpadlo země-voda vertikální využívá jako zdroje energie zemské teplo. Teplo, získané z přírodní energie, můžete použít v závislosti na používaném tepelném čerpadle k topení a k přípravě teplé vody.

Navíc můžete v létě využívat chlad ze země k příjemnému temperování obytných místností.

 

 

 
Voda - voda

voda - voda

Princip a funkce

Energie z vlastního zdroje.

Společnost STIEBEL ELTRON nyní nabízí nové možnosti využití podzemní vody jako zdroje energie. Kombinace s modulem podzemní vody GWS umožňuje téměř každému tepelnému čerpadlu země|voda využívat prakticky nevyčerpatelný zdroj energie.

Také technická příprava zdroje pomocí dvou vrtaných studní poměrně snadná. Vzhledem k tomu, že podzemní voda má celoročně relativně konstantní teplotu, pracuje tepelné čerpadlo průběžně s vysokým koeficientem výkonu.

 

 

Porovnání nákladů na vytápění

Zajímá-li vás porovnání nákladů na vytápění a ohřev teplé užitkové vody pomocí tepelného čerpadla s jinými zdroji energie, prohlédněte si tento PDF soubor s porovnáním nákladů.

Princip a funkce

Tepelné čerpadlo pracuje na stejném principu jako chladnička. Ta odebírá teplo potravinám = chladí je a do okolního prostoru předává získané teplo = topí. Stejně pracuje tepelné čerpadlo, ale obráceně a s mnohem větším výkonem. Odebírá teplo vodě, vzduchu nebo zemi, a pomocí radiátorů nebo podlahového vytápění topí.

Značkové komponenty

Provádíme návrh a montáže tepelných čerpadel typu země-voda a typu vzduch-voda následujících značek:

Servisní zónaServisní zóna

Objednávka servisního zásahu na e-mailu info@intersekce.cz nebo na telefonu: 377 235 235